Pecsétek - Internetes árverések Online licitálás

A pecsétek olyan tárgyak, amelyekkel gyakran lépsz kapcsolatba. Láthatod őket irodákban, iskolákban és cégekben. A pecsét egy dokumentumot hitelesítő jel. Ennek a mindennapi tárgynak nagyon hosszú története van - még az ókorban is ismerték. A tömítést bélyeggel, azaz dugattyúval préselték. A féldrágaköveket az ókorban pecsétek készítésére használták. A dokumentumokra pecséteket zsinórral rögzítettek. A OneBidnél számos pecsétárverést találhatsz. Tudd meg, megéri-e fektetni beléjük.

Mit érdemes tudni a pecsétekről?

A pecsétek használatának kiváltsága egykor csak az uralkodó és a lovagrend számára volt fenntartva. Idővel azonban ez változni kezdett és a kiváltságot városok vagy királyi tisztviselők is megkapták. A pecsétek jelentősége nagy volt, ezért nagyon védettek voltak. Ez azonban nem akadályozta meg azoknak a lopását – többek között Augustus Zsigmond királyi pecsétjét is ellopták.

A pecséteknek megvannak a maga részei. A külső peremén a legenda, azaz a felirat található. Ez információkat tartalmaz a tulajdonosról. Ha a pecsét lapjában a trónon ülő uralkodó látható, akkor felségpecséttel jöttünk szembe. Olyan pecséteket is láthatunk, amelyeken a király lovagól.

Van a pápai bulla is, egy speciális pecsét, amelyen Szent Pál és Péter képe látható. A másik oldalán pedig a jelenlegi pápa neve van bevésve.

Tudtad, hogy létezik olyan tudomány, amely a pecséteket tanulmányozza? Ez a sfragisztika. A tudomány lehetővé teszi a történészek számára, hogy megvizsgálják azokat az anyagokat, amelyekből a pecsét készült, illetve a szimbolikáját és történetét, valamint a felhasználásának körülményeit. A sfragisztika a 19. században jelent meg.

Mit lehet látni a pecséten?

A pecsét különféle grafikai elemeket tartalmaz, amelyek családról, hivatásról vagy szenvedélyekről árulkodnak. A pecséteken tárgyakat láthatunk, például emberek által készített hétköznapi dolgokat. Néha ember- vagy állatfigurákat, növényi elemeket vagy geometriai szimbólumokat találunk a lapon.

A címer fogalmát is érdemes megismerni. Ez egy személyes vagy családi jel, amelyet különböző helyekre rakták ki - pecséteken, termékeken, épületeken vagy sírköveken található például. A címer több funkciót is ellátott - emlékeztetett a tulajdonosára, fenntartotta a jogait és azonosította a bírtokát.

A pecsétlenyomat színei változatosak. Ez attól az anyagtól függ, amelyen a jelet hagyták. A viasz, a papír, az agyag és a tinta más színeket hozz ki a pecsétből. A viaszt és a lakkot gyakran pirosra, kékre vagy zöldre festették.

Régi címerpecsétek és egyebek – tudj meg többet a OneBid licitálási lehetőségeiről

A pecsétárveréseket a OneBid-en találod. Könnyen részt vehetsz a licitálásban, mert aukciós portálunk átlátható és könnyen használható. Tökéletes azoknak, akik jártasok a tárgyak gyűjtésében. Alkalmas azok számára is, akik csak most kezdik a kalandjukat a régi, értékes tárgyak gyűjtésével. Az aukción való részvételhez regisztráció szükséges a OneBidnél. Ennek köszönhetően számos funkcionalitással élhetsz, például: adott művészeket hozzáadhatsz kedvenceihez.

Ha konkrét régi pecséteket keresel, próbáld ki a keresőmotorunkat. Ha megtaláltad a keresett terméket, iratkozz fel az aukcióra. Az aukció során kényelmesen, házadból várhatod az eredményeket. Nem is kell valós időben figyelned az árverésre, ha nincs rá lehetőséged. Ehhez elég, hogy a limit funkciót használod - vele beállíthatod a tételért fizethető makszimális összeget. Az aukció során a régi pecsétet a te nevedben licitáljuk majd, az előzetesen egyeztetett költségvetés erejéig.

A OneBidnél különböző időkből, például a 17., 18. és 19. századból származó pecséteket aukcióit találod. Ide tartoznak a városi pecsétek, a pecsétfüggők és az iniciálé pecsétek.