Gyertyatartók - Internetes árverések Online licitálás

Valamikor az elegáns otthonokban a gyertyatartók voltak a legfontosabb fényforrások. Asztalokra helyezték őket, és kézben tartották, hogy este egy adott helyiséget megvilágítsanak. Jelenleg elsősorban dekorációs elemként tekinthetőek, amelyet csak például egy romantikus vacsoránál használnak. Az antik gyertyatartók nagy értéket képviselnek egyedi esztétikájuk és kiváló kidolgozásuk miatt. Aukciós weboldalunkon olyan gyertyatartók aukcióit találsz, amelyekkel érdemes gyarapítani gyűjteményedet.

Gyertyatartók – mit érdemes tudni róluk?

A gyertyatartók, már az ókorban a gyertyák feltalálásával jelentek meg. Az ókori Rómában használták, de az olajlámpák akkoriban elterjedtebbek voltak. Az olívaolaj-termelés visszaesése hozzájárult a gyertya- és mécsesgyártás növekedéséhez, később azonban elterjedni kezdett a petróleum, majd a villanyvilágítás, így a gyertyatartók újra elveszítették jelentőségüket. Most elsősorban dekorációként használják őket. Különböző típusú mécsesek léteznek: ezek közé tartozik a kétkarú gyertyatartó, a kandeláber, azaz a sok gyertyához való álló modell, vagy a csillár, azaz az egy gyertyára tervezett gyertyatartó.

Régi gyertyatartók – milyen anyagokból készültek?

A gyertyatartók elsősorban nehezen gyújtható anyagokból készültek. Vannak köztök olyanok, amelyek színes üvegből lettek előállítva. Vannak fémjelzett ezüstözött sárgarézből csináltak is. A gyártáshoz például 800 fémjelzett ezüstpróbás ezüstöt is használnak. Az ilyen anyagok használata azt jelenti, hogy az antik gyertyatartókat még mindig öröm látni. Jól megőrzöttek, és a stabilitás is jellemző rájuk. Ez a gyertyatartók nagyon fontos tulajdonsága, ami a használatuk biztonságát biztosítja. Az ingatag, régi gyertyatartó közvetlen út a bajhoz. Természetesen, ha rendeltetés szerűén használjuk, azaz, ha égő gyertya van benne.

Gyertyatartó aukciók – mire figyeljél?

A OneBidnél olyan gyertyatartó aukciókat találhatsz, amelyek segítségével bővítheted egyedi lakberendezési tárgyak gyűjteményedet. Különböző időszakokból, köztük a 20. század elejéről származó termékekről van szó. Az antik gyertyatartó lenyűgöző kis szobor is lehet egyben - például egy híres hősre emlékeztethet. Nincs hiány a különlegesen díszített, érdekes alappal ellátott vagy érdekes megjelenésű karral jelentkező régi gyertyatartókból sem. Az ilyen tárgyak nagyszerű megoldást jelentenek, ha a múlt ihlette elrendezést szeretnéd elérni, de ugyanakkor nem szeretnéd, hogy az otthonod múzeumi jelleget öltsön. Néhány gyertyatartó még teljesen biztonságos ebből a szempontból.

A gyertyatartó árveréseken vannak persze finomabb modellek is, amelyek formája nyugodtan beleilleszkedik a modern enteriőrbe. Ezek közé tartoznak az üveg gyertyatartók. Köztük vannak tömegesen festettek és kézzel formáltak is.

Miért érdemes gyertyatartó aukciókban részt venni?

Az antik gyertyatartók iránti érdeklődés nagyszerű módja annak, hogy elkezdjed gyűjteni a régi, értékes lakberendezési kiegészítőket. Ezek olyan embereknek készültek, akik egyedi elrendezési megoldásokat keresnek. A régi gyertyatartók sokféle enteriőrbe illenek. Remekül mutatnak az elegáns otthonokban, amelyek a klasszikus, kissé palotai stílusra utalnak. Rusztikus térbe is jó ötletként tekinthetők – tökéletesen passzolnak a fa bútorokhoz. Érdemes kihasználni a gyertyatartó aukcióit, ha századközepi modern stílusban tervezed berendezni a lakásodat. Egy ilyen térbe a színezett üvegből készült mécsesek illenek például.

Nem minden gyűjtő a tárgyakat az egyedi esztétikájuk miatt próbálja beszerezni. Érdemes megjegyezni, hogy az antik gyertyatartók a jövőben még magasabb árakon lesznek kaphatók. Vásárlásuk tehát befektetés. A régi gyertyatartók árai nagyon változó szinten vannak - több ezer akár több százezer forintig. Mindez többek között a minimális ártól, a tárgy iránti érdeklődéstől és az árverés menetétől függ.

Használd ki a OneBid mécses aukcióit!

A OneBidnél a gyertyatartó aukciók széles választékát találod. Üvegből, sárgarézből, gazdagon díszített vagy egyszerű formájú - aukcióink előnye a változatosság. Az aukciós portál intuitív használata különböztet meg bennünket. Könnyen megtalálhatod a téged érdeklő aukciókat. Használhatod a művészek lapját, vagy beírhatod a keresett munkának az adott témáját a keresőbe. Ha felveszel egy adott művészt a kedvenceid közé, értesítést kapsz, ha bármely műve megjelenik az aukcióikon. Ha még csak most kezded ajánlattételi kalandodat, tekintsd meg a tippjeinket. Vagy van már széles körű tapasztalatod a tárgyakba való befektetésekben? Nézd meg az archívumot, ismerd meg egyes tárgyak végső árszintjeit, és licitálj azokra, amelyek egyszerűen tetszenek, vagy esetleges, hogy nagyszerű befektetés lesz belőlük. Rengeteg ilyen termék van nálunk.