Najrzadszy z czterech wielkich kolekcji. Wnętrze zachowane w stanie bardzo dobrym, choć dość ciasno przycięte krawędzie, prawie do granicy reprodukcji.
Oprawa późniejsza, w płótno barwione, niestety z dość ordynarną wklejką mocującą widoczną na karcie tytułowej.
Poza tym stan bez uwag.
Katalog aukcyjny kolekcji Otto von Kubickiego z Warszawy.
Wydanie: Frankfurt nad Menem 1908.
Format: 17.5 x 25.5 cm.
Stron: 92 tekstu i 10 tablic.
Oprawa: twarda.
Stan zachowania: