Katalog ostaniej z czterech słynnych kolekcji numizmatycznych sprzedawanych przed II Wojną.
Zbiór Wiktora Chomińskiego ze Lwowa, którego licytacja w rezultacie się nie odbyła ze względu na ówczesny, ogólnoświatowy kryzys finansowy.
Zbiór ten w rezultacie szczęśliwie przetrwał nie tylko II Wojnę Światową, ale w dużej swej części dotrwał do lat 90-tych XX wieku, kiedy to zmienił właściciela i jest kontynuowany do dziś.
Piękna kolekcja.
Katalog rzadki, w bardzo dobrym stanie, z zachowanymi oryginalnymi, pergaminowymi przekładkami tablic.
Oprawa artystyczna w pełna skórę, wykonanie Dominika Świątkowska, Librarium. Oprawa nawiązuje stylistyką do bogactwa kolekcji. Wykonana z żółtej skóry przecieranej nieregularnie złotem.
Proweniencja: ekslibris Rossi Domenico, wklejka z pieczęcią Gabinetu Numizmatycznego D. Marciniak
26 stron i 7 tablic.
Format: 22 x 27.5 cm