Órák és karórák - Internetes árverések Online licitálás

Az órák gyűjtése nagy szenvedély és kiváló befektetési lehetőség. Ha lenyűgöznek a régi órák, és szeretnéd bővíteni a kollekciódat, nézd meg aukcióinkat. Karórákat és nagy álló órákat egyaránt találsz itt. 19. és 20. századi modellek is kaphatók. Vannak olyan régebbi darabok, amelyek már ma rendkívül értékesek, de az áraik idővel csak emelkedni fognak. Nézd meg az óraaukciókat, és kezdj bele egy csodálatos kalandba az egyedi tárgyak gyűjtésével. Ha bővíteni szeretnéd már eddig is kiterjedt gyűjteményedet, a OneBid a megfelelő hely számodra.

Régi órák – mit találhatsz az aukcióinkon?

Az aukciókon többek között régi, kiváló minőségű anyagokból készült karórákat találsz. Órákra licitálva nyerhetsz például egy arany tokos modellt. A karórákon lehet szíj vagy karkötő. Gyakran találhatsz teljesen működőképes régi mechanikus órákat is.

Nem hiányoznak az otthoni elhelyezésre szánt régi órák sem. Ezek lehetnek az úgynevezett csempézett modellek. Felépítésük vízszintes, felül van a pajzsuk, az alap rövid lábakból áll. A régi csempeórákat asztali óráknak is nevezik. Az aukciókon faházas, egyedi figurákkal díszített órák is szerepelnek.

Miért érdemes régi órákra licitálni?

A valuta veszít értékéből, és ez arra készteti az embereket, hogy más lehetőségeket keressenek tőkéjük megvédése érdekében. Az egyik az értékes tárgyak gyűjtése, és ez minden bizonnyal a régi órákat is magában foglalja. Természetesen érdemes tudni, hogy ez egy hosszú távú befektetés. Ennek ellenére megéri megtenni, mert a nyereség nagyon magasnak bizonyulhat.

A régi órák elárverezése nem csak a tőke védelmének egyik módja, hanem a belsőépítészet és a divat szerelmeseinek hobbija is. A régi órák kiválóak egyedi dekorációként - például egy nappaliban helyezhetjük el őket. A 19. századi Magyarországból származó példányok gyakran gazdag díszítéssel, érdekes formával járnak. Remekül fognak kinézni a fabútorokkal teli belső térben. Ennek köszönhetően remekül mutatnak majd a vintage stílus ihlette enteriőrűben. A régi karórák olyanok, mint az ékszerek. Sokuk lenyűgözik a kidolgozás minőséggel és a gyártás során felhasznált anyagokkal jár. Különféle öltözködési stílusok – elegáns, minimalista és modern – rajongói találnak nálunk maguknak megfelelő modelleket.

Nem csak órákat! Tekintsd meg a OneBid többi aukcióit

A régi magyar órák vagy a régi mechanikus órák csak egy kis részét képezik a OneBid-en elérhető aukcióknak. Vannak aukciók is a művészet rajongóinak, például kortárs vagy régi festészet árverései. Ha kezdő gyűjtőknek szánt, valamivel alacsonyabb belépési korláttal rendelkező liciteket keresel, nézd meg a plakátaukciókat. Remekek belső dekorációként, különösen akkor, ha a filmművészet iránti érdeklődésedet szeretnéd hangsúlyozni. A plakátok jó befektetésnek is bizonyulhatnak. Kevésbe kerülnek, de értékük idővel növekedhet. Vannak nálunk más díszítő elemek is, például lámpák és gyertyatartók is. Így egy kis kiegészítőt választhatsz, amely megváltoztatja a lakásod berendezését. Rengeteg nagyszerű befektetésként tekinthető könyv is található a OneBid-en. Ezek idővel még értékesebbek lesznek!